Роздуми в слух

 

Вітання всім жителям нашого міста і району. Наше місто не таке вже і молоде, сьогодні йому офіційно 754 роки, як-не-як вік дуже солідний, Бучач за цей час пережив багато радісних і сумних подій, розвиток і занепад, але в нас, як завжди, жевріє надія на краще!

Кожен з нас хоче жити в сучасному Європейському місті із сучасною інфраструктурою та порядком, але ми бачимо цілком інший стан речей.

1. Дорога. На сьогодні місто перебуває в плачевному стані (ніхто не каже, що за останні 25 років було набагато краще), дороги по суті не має, є декілька ділянок, які потребують нагального ремонту, вони не є надзвичайно великі (підйом від Спиртозаводу до АТП, поворот коло Спиртозаводу і частина підйому до ЖД вокзалу, жахливий підйом від районної лікарні до Агро-коледжу, маленька ділянка коло магазину «Надія» і т.д.). Не можу повірити в те, що не можливо хоча б і власними силами (міської влади, підприємців, волонтерів…) відремонтувати ці ділянки дороги. Можу повірити тільки в те, що у когось відсутнє бажання, бо при бажанні можливо все.

2. Чистота. Ну тут все-таки, на мою думку, якийсь прогрес і зрушення є, проте не значні, але і тут можна зорганізувати хоча б, якийсь суботник.

3. Перспектива і розвиток. Кожен сучасний менеджер перед, початком роботи повинен провести чотири фундаментальні етапи свої праці: пошук; планування; реалізація; оцінка. Тобто у нашому випадку, мер і його «молода команда», яка робить щось дуже важливе, повинні знайти дорогу розвитку для нашого міста (розвиток індустрії-промисловості, туризму, мистецтва, спорту і т.д.). Найкраще напевно буде гібридна форма розвитку, всього по-трішки, але з акцентом на щось основне. (Для прикладу м. Долина, на відміну від нас працює в цьому напрямку http://investukraine.com/wp-content/uploads/2014/04/PRESENTATION-Park-Dolyna_V.Garazdukrsmallpdf.com_.pdf) З планування, реалізацією і оцінкою думаю, все більш-менш ясно.

4. Екологія. Всі з нас прекрасно розуміють, що екологічно чисте місто для життя більше привабливе ніж забруднене. Потрібно також розвивати очисні споруди, які колись були, проте не знаю чи тепер існують. Тішить моє серце те, що молоді активісти зуміли самотужки організувати збір та утилізацію електричних батарей, молодці!

5. Культура. В умовах війни і агресії Росії дуже важливо, хоча б на декілька годин відвертати увагу жителів міста на щось, що може трішки їх заспокоїти. Тут у нас є Арт-двір, проект хороший, але тільки для тих кому за 30. Це для людей, які вже сформовані та зрілі. Проте в місті, не має чим зайнятися молоді, яка часто просто спивається і т.д.

6. Бізнес. Як не дивно в нас продають всі, всі хто тільки хоче. І це призводить до того, що місто перенасичене рекламою. Сіті-лайти своєрідне ноу-хау нашого міста, але такої кількості сіті-лайтів я не бачив ніде, потрібно обмежити їх кількість та заборонити лишню рекламу.

7. Паркування. Президент підписав закон № 1283-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів” (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1283-18). Було б прекрасно, якби з ним були ознайомлені чиновники міської ради.

8. Також хотілося б дізнатися, які напрацювання передала до кабінету міністрів, президента наша міська влада, котра мала б найкраще знати, чого браку для того, щоб наше чарівне місто перетворилося в цвітуче і розвинуте.

P/S: Я не є експертом в даних питаннях, але для загального добра виклав тут думки, які мене мучать вже досить тривалий час. І мені важко дивитися на цю суцільну бездіяльність.

Слава Україні!

Степан С.