Обережно, собаки !!!

 

Мешканців Бучача продовжує турбувати кількість безпритульних собак, які бігають центром міста нападаючи на людей, та лякаючи дітей. З початку року до лікарень району звернулося кілька десятків потерпілих від укусів собак. То хто ж винен у цьому: тваринні інстинкти, бездіяльність чиновників, чи необережність самих потерпілих?

На жаль, ні ветеринарні, ні комунальні служби району ніяк не реагують на цю ситуацію, а кількість покусаних тваринами бучачан починає невпинно зростати.

Хочеться застерегти громадян, адже у весняно-літній період, у зв’язку з процесом розмноження, собаки стають вкрай агресивними. Тому кількість постраждалих в цей час значно збільшується.

 

Також почастішали випадки сказу серед безпритульних тварин. Нагадаю, що в 2011 році від цієї страшної недуги помер мешканець нашого міста.

Отже, декілька важливих порад, як уникнути нападу собаки:

Всі ми розуміємо, що краще запобігти нападу собаки, ніж потім заліковувати рани. Але як би ми не старалися, передбачити напад собаки досить складно, особливо непрофесійному дресирувальникові. Звичайно, ми всі знаємо ради – не дивитися собаці в очі, не розмахався руками, голосно не кричати і не посміхатися. Зрозуміло, все це треба дотримуватися. Але собака може напасти по зовсім не зрозумілим для людини причин.

Якщо небезпека близька, то неспеціалістові в кінології, тобто простій людині, потрібно всіма силами постаратися уникнути зіткнення з розлюченого собакою. Радимо використовувати для цього будь-яку можливість: під’їзд, хвіртка, магазин, телефонна будка, будь високе місце, куди собака нездатна буде заскочити, навіть озеро або річка допоможуть Вам піти від собачої атаки. Але пам’ятайте, відходити в укриття потрібно не бігцем з диким криком, а спокійним кроком, особою до собаки. Якщо ви побіжите, сутичку однозначно програєте, так і не добігши до безпечного місця.

Якщо сховатися Вам ніде, то притисніть спиною до будь-якої вертикальної поверхні, підійде стіна, автобусна зупинка, ларьок або навіть припаркований автомобіль. Коли Ваша спина в безпеці, гарною радою може послужити така рекомендація: зняти з себе верхній одяг, намотавши на руку, залишити кінець вільним, щоб весь час перекривати собаці огляд і витягнути вперед. У випадку якщо ви одні практично в чистому полі, а пес уже мчить на Вас, то можна піти за принципом «геть стереотипи». Собака очікує від Вас інших реакцій, якщо в цей момент перехопити ініціативу в свої руки і голосно низьким голосом крикнути їй команду «Не можна!” Або “Фу!”, То собака може сторопіти і припинити напад.

Поради, якщо вас все таки покусала собака:

Якщо площа укусу велика, йде рясна кровотеча, Ви відчуваєте себе погано, не можете пересуватися, то відразу викликайте швидку. Якщо напад стався біля будинку, і ви можете йти, то скоріше прямуйте додому у ванну і ретельно промийте рани проточною водою з милом. Мило найкраще використовувати господарське, з великим вмістом лугу.

Перемагаючи біль, тріть ретельно протягом декількох хвилин, намагаючись змити всю слину тварини з поверхні рани. Крім того, з методів першої долікарської допомоги при укусі собаки рекомендуємо виконати наступне. Полийте рану перекисом водню, а неушкоджену шкіру навколо рани змастіть йодом. Не намагайтеся всіма силами зупинити кров, невелика кровотеча надасть вимиваючий ефект і виведе інфекцію з відкритої рани. Після обробки, на рану потрібно накласти марлевий або ватяний тампон, але сильно не здавлювати поверхня, просто злегка закріпити тампон за допомогою бинта або пластиру.

У кожному разі відвідування лікаря строго обов’язково! Найкраще звернутися в травматологічний пункт за місцем проживання. Але можна і в будь-який інший, всі процедури повинні бути безкоштовні. Тільки фахівець зможе оцінити масштаб розривів і виконати правильну обробку рани для кращого загоєння. Але найголовніше, для чого потрібна лікарська допомога людині, вкушеній собакою – це запобігання сказу. Лікарю необхідно буде повідомити прикмети тварини, його опис, обставини і місце нападу, і ряд інших питань про собаку.

І наостанок, будьте обережними, адже, береженого Бог береже.