Бучацький замок – одна з найбільших окрас Тернопілля

Тернопільщина – найбагатший історією край в усій Україні. Туристи з усіх куточків світу у нашу область охоче їдуть впродовж цілого року, адже третина усіх замків держави знаходиться саме у нас. Серед них 32 вже внесено у реєстр. Проте значна частина фортець і досі залишається маловідомими.

Вже розкручена історична пам’ятка архітектури – Бучацький замок – одна з найбільших окрас Тернопілля. Він з’явився кілька століть тому завдяки поміщицькій родині Бучацьких.

Сергій Підмогильний, директор туристичної компанії: «Бучацькі заклали спершу замок на цій горі, тому вона називається Замкова гора. Пізніше в цьому вигляді, який дійшов до нашого часу, цей замок приблизно кінця 17 – початку 18 століття».

Сьогодні від замку-фортеці залишилось лише частини стін. Сергій Підмогильний каже, що матеріали, з яких будували колись замок, тепер в основі фундаментів будинків мешканців Бучача. Саме ж містечко – не менш унікальне, ніж його головна родзинка. Тут і старий Василіанський монастир, і гори зі стрімкими річками навколо маленьких затишних будиночків, ратуша та навіть відомі на увесь світ скульптури Пінзеля. Крім того, місто Бучач – одне з перших, яке з’явилось на нашій території.

Сергій Підмогильний, директор туристичної компанії: «Місто було засноване на пагорбах. Перша літописна згадка про нього сягає 14 століття. Але це означає, що тут до того часу ніхто не жив, тому що археологи фіксують на горі Федір, за Василіанським монастирем, трипільські поселення».

Відповідно до наказу Президента України від 2005 року, створено національний заповідник «Замки Тернопільщини», до складу якого увійшли сім замків. Проте Бучацькі руїни у цей список таки не потрапили.

ІНТБ