Бучач необхідно включити в перелік міст задіяних в проведенні футбольного чемпіонату «Євро-2012»
У 2012 році виповниться 340 років від дати підписання в м. Бучач Бучацького мирного договору, згідно з яким Польща відмовлялася від Поділля та прав на козацьку Україну, яка ставала самостійною державою. 1672 рік – став роком коли закінчився період часу, становище України в якому, історики характеризують словом «Руїна», словом з якого можна зрозуміти який цей період був непростий та трагічний. Саме у цьому році в Україні, вже вкотре, зіштовхнулися інтереси таких могутніх держав як Польща, Туреччина та Росія. Як наслідок - в м. Бучач був підписаний так званий Бучацький трактат.
Беручи до уваги вищенаведене, Бучацька районна організація Єдиного Центру пропонує у 2012 році відзначити у м.Бучач 340 – річницю від дати підписання першого офіційного документа, яким фіксувалася незалежність України та включити Бучач в перелік міст при проведенні футбольного чемпіонату «Євро-2012». Відзначенню даної події на відповідному рівні сприятиме те що в м. Бучач зконцентрована велика кількість пам’яток архітектури. Зосередження їх на невеликій території дозволить ефективно використати відносно не великі кошти на реставрацію та приведення міста у стан, який дозволить йому представляти Україну у заходах всеукраїнського та європейського рівня. Наявний історико-культурний потенціал забудови центральної частини міста, який сформовано комплексом пам’яток містобудування, архітектури, археології з унікальною будівлею Ратуші аналогів якої немає в Україні та Центрально – Східній Європі, замком – одного з найбільших та найдосконаліших так званих Лисових замкових комплексів, ансамблем монастиря отців Василіян – одного з найкращих архітектурних ансамблів збудованих у XVIII ст. в Західній Україні та інших пам’яток архітектури яких не має жодне інше мале місто в Західній Україні, а також пам’яток історії та архітектури розташованих в селах Рукомиш, Підзамочок, Язловець та в Урочищі «Монастирок» можуть претендувати після реставрації на внесення їх до Списку Всесвітньої Культурної Спадщини Юнеско.
Беручи до уваги що підписання Бучацького договору відбулося під так званою Золотою липою, яка збереглася до наших днів саме святкування доцільно би було провести на Замку (після його реставрації), який розташований неподалік. Місце розташування Замку, панорама яка відкривається з нього підтвердить значимість події, яка сталася в м. Бучач в далекому 1672 році.
Голова Бучацької районної
організації Єдиного Центру
Ненич І.М.
http://t-pravda.te.ua/news/2923