Повернення Івана Шимківа

Іван Шимків. Статутними завданнями української федерації є пропаганда здорового способу життя через пропаганду Кіокушинкай, як бойового мистецтва. «Через полум’я виснажливих тренувань - егоїстичні цілі  в шляхетні бажання».  

Народився та навчався у м. Бучачі. Президент Хмельницької обласної федерації Кіокушинкай карате, неодноразовий чемпіон України з Кіокушинкай карате, член збірної України на чемпіонат Європи, який буде відбуватися у Києві 3-4-квітня 2009 року, член директорату української федерації Кіокушинкай карате. Має три педагогічні освіти – факультети фізкультури, психології та магістратура фізичної реабілітації.

На початку 90-років ми розпочали рух карате в Бучацькому районі.Потім я виїхав у Хмельницький і нажаль секції карате припинили своє існування. Зараз Яків Петрович відновив роботу секцій на базі Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №3. В даний момент займаємося юридичною реєстрацією бучацького районного осередку Тернопільської обласної федерації. Оскільки я маю певні моральні обов’язки перед бучачанами, тому вирішив їм допомогти. Я взяв кураторство над бучацькими спортсменами, провожу тренування, допомагаю розвиватися, даю методику, розвиваємо вид спорту, бойового мистецтва, для того, щоб задіяти молодь, адже статутними завданнями української федерації є пропаганда здорового способу життя через пропаганду Кіокушинкай, як бойового мистецтва.  Ми намагаємося залучити якомога більше дітей до тренувань, в зал, щоб вони розвивалися фізично, духовно для того, щоб підняти  взагалі рівень спорту в районі за допомогою того, що ми пропагуємо цей вид спорту. Перші наші заняття відбулися восени минулого року, на них  було чітко поставлено завдання, які навички  діти повинні засвоїти. Нещодавно у наших секціях відбувся перший іспит і я по підсумках  досить задоволений тим результатом, який показали діти. Адже приємно, що вони хочуть, прагнуть цього , а це є основне. Тому ми сьогодні їм присвоїли помаранчевий пояс, 10 - кю.

Нажаль засоби  масової інформації спотворили спотворили наше ставлення, сприйняття про цей вид спорту. Завдяки телебаченню для багатьох карате – це мордобій, життя суперменів – мужчин,  і т.д.  Хоча  карате - це насамперед філософія, стиль життя, система моральних цінностей.    

Справа в тому, що так сприймається пропаганда Голівуду та інших кіношних компаній. Насправді карате – це велика педагогічна система, яка допомагає людям знайти себе побудувати себе як людину,  сформувати в собі стержень, стати воїном, але не нападником, а захисником! . Це не тільки фізичний, а в першу чергу і духовний розвиток і власне на цьому ми намагаємось робити акцент. Тому я і кажу постійно нагадую спорцменам  : «Через полум’я виснажливих тренувань - егоїстичні цілі  в шляхетні бажання».