Кенгурятина, крокодилятина чи яловичина?
Якщо так буде тривати далі, то ми таки „ласуватимемо” шинкою із крокодильчика, а на Великдень святитимемо ковбаску із кенгуру.
Минулого тижня у Бучацькому районі відбулася обласна нарада – семінар керівників районних управлінь сільського господарства та головних державних ветеринарних лікарів області. Метою заходу було знайти нові шляхи розвитку тваринницької галузі. Учасниками семінару були також перший заступник голови Тернопільської обласної адміністрації Петро Вовчук та начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Андрій Хома і районне керівництво на чолі із першим заступником Бучацької РДА Василем Григоришиним. Всі ці люди зібралися не для того, щоб просто побалакати і поскаржитися на занепад тваринництва. Семінар проходив на фермі села Соколів, яка належить ТОВ „Бучачагрохлібпром”, засновником якого є відомий підприємець, заслужений працівник сільського господарства України Петро Гадз.
У 2006 році керівництвом компанії було вирішено вкласти певну суму коштів у розвиток тваринництва, а зокрема у створення молочних ферм. Адже не секрет, що сільське господарство України обмежується лише рослинництвом, а трудомістке тваринництво практично загинуло. Як результат - відсутність у магазинах вітчизняного м”яса. Справи із українським тваринництвом настільки кепські, що побутує жарт – незабаром корову доведеться занести до Червоної книги України.
Коли Петро Гадз взявся за соколівську ферму, то там було лише 120 голів ВРХ. Але були збережені будівлі для утримання тварин. На сьогоднішній день вдалося збільшити поголів'я корів до 700. Наразі всі отримані прибутки від утримання м'ясо – молочної ферми спрямовуються на її подальший розвиток. Про це розповів виконавчий директор „Бучачагрохлібпрому” Іван Карачка.
Ферма у Соколові гарна . Худоба сита і доглянута. Та, як зізнається керівництво, виникає кадрова проблема. Тут до цього часу немає кваліфікованого ветеринарного лікаря. Здоров”я поголів”я є одним із показників його рентабельності. Випускники ветеринарних факультетів охоче йдуть до Соколова на практику, але залишатися не поспішають. Хача компанія готова створити всі найкомфортніші умови праці та забезпечити найсучасніший інструментарій ветеринарної медицини. Цю роботу треба любити, а серед сучасної молоді такі майже не трапляються. Але на соколівській фермі переконливо вірять, що незабаром тут з”явиться справжній ветеринар.
Гості із задоволенням ходили територією ферми, захоплювалися „відбірним” поголів”ям. Охкали і ахали від захопленя. Адже це молочно – мясний потенціал області.
Підсумки і враження від побаченого обговорювалися у актовому залі ТОВ „Бучачагрохлібпрому”. Тут до участі у семінарі долучився голова Тернопільської обласної адміністрації Юрій Чижмарь, а також Антон Білик із Теребовлянщини, директор відомого господарства „Іванівське”. Керівник області сказав, що влада мусить спільно із бізнесом поставити розвиток тваринництва на високий рівень, бо відсутність на ринку вітчизняного мяса призвело до того, що до нашої держави дозволено ввозити кенгурятину і крокодилятину... Петро Гадз у свою чергу зазначив, що якось недавно мав наміри продати 20 биків вирощених у господарстві. Зателефонував на декілька м”ясокомбінатів . і почув у відповідь, що яловичину не приймають на переробку, бо працюють на імпортній свинині і курятині. Не міняти ж технологію! „ Я все життя був переконаний, що без яловичини ковбасу не виготовляють!..” – з гіркотою зазначив Петро Іванович. Власне, із цього фрагменту стан справ із вітчизняним тваринництвом зрозумілий. Він більше ніж катастрофічний. Закрито багато відомих м”ясокомбінатів, у зимовий час не має у магазинах неперевершеної продукції Бучацького сирзаводу. Все через те, що немає сировини для переробки. Якщо так буде тривати далі, то ми таки „ласуватимемо” шинкою із крокодильчика, а на Великдень святитимемо ковбаску із кенгуру.