Інтернет-шахраї щодня спустошують кишені Бучачан
Схеми старі, а потерпілі – нові. Однією з таких – неправдиві оголошення про продаж того чи іншого товару на різноманітних інтернет – сайтах.
Як показує практика, аферисти перед відправкою товару поштою просять або аванс, або 100%-ву передоплату. Після надходження грошей псевдопродавець зникає назавжди: перестає виходити на зв'язок, відключає телефон, видаляє запис.
За такою шахрайською схемою потерпіло декілька жителів Тернопільщини. Мешканець Бучацького району мав намір придбати міні-трактор, а як результат - втратив 48 000 гривень.
Від рук пройдисвітів потерпів ще один наш краянин. Житель села Стінка Бучацького району розмістив в інтернеті оголошення про продаж квадроцикла. Суму з покупцем обумовили в 31 000 гривень. Заявник відправив товар, але кошти на його рахунок так і не надійшли.
Відомості про події внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 ККУ – шахрайство.
Правоохоронці нагадують мешканцям Тернопілля правила безпеки. Вони загальні і однаково підходять, як потенційним продавцям, так і потенційним покупцям:
Перевірте інформацію про продавця або покупця. Найпростіше – вбити наявну у вас інформацію (прізвище, номер телефону, номер картки) в пошуковик і перевірити, чи є про нього відгуки в інтернеті.
Ніколи і нікому не повідомляйте паролі і коди, що надходять на ваш номер у вигляді SMS-повідомлень.
Нікому не повідомляйте додаткові реквізити картки: термін її дії та код на зворотній стороні.
Якщо вас просять підійти до банкомата для підтвердження зарахування грошей, будьте впевнені - ви говорите з шахраями!
Якщо у вас виникли питання, не обговорюйте їх з тим, хто вам телефонує, а зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови самостійно за телефоном, вказаним на офіційному сайті банку.
Перед тим, як відправити передоплату за товар, зверніть увагу на дату реєстрації продавця на майданчику. Якщо він зареєстрований не більше пари місяців, а, тим більше, пари тижнів – це привід насторожитися.
Зверніть увагу, що в оголошенні може бути зазначений номер телефону, а вам передзвонюють з іншого. В такому випадку «пробити» через пошуковики має сенс обидва номери.
Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте телефонуйте на лінію «102».
За матеріалами відділу комунікації поліції
Тернопільської області