Про оздоровлення дітей в літніх дитячих таборах
Вам неймовірно пощастило, і в порівнянні з іншими дітьми у вас здорова дитина, але все літо в селі у бабусі їй скучно, більше того, коли дитина живе і навчається в сільській місцевості - коло її світогляду досить обмежене. Що не кажіть , але сучасна школа перестала бути виховним закладом, взявши на себе функцію навчання( і то ,за сотаннніми тенденціями, самостійного). Наші діти знають найрідноманітніші комп’ютерні ігри, і все своє дозвілля проводять в чатах. Вони розучились спілкуватись, грати рухливі ігри, їм не знайомі закони дружби і запах звичайної лісової ватри. Щось втрачає наше суспільство, ми так багато в чому обкрадаємо наших дітей!
Вас замучила совість ? Ви вирішили дати можливість відпочити дитині від повсякденної метушні, тай самим трохи відволіктись від клопотів про кухню, стірку і варку?- тоді дитячий оздоровчий табір – це саме те що підходить вам і вашій дитині найбільше!
Тож до справи! Приблизно в квітні – травні завітайте до районного відділу в справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації і залишіть там заяву на оздоровлення дитини в літньому оздоровчому таборі, до неї додайте довідку про доходи за останні 6 місяців та довідку про склад сім’ї ( такі як ви оформляєте на субсидії), якщо ви ніде не працюєте, то довідку з центру зайнятості. Обов’язково прослідкуйте, щоб ваша заява була зареєстрована. Специфіка роботи обласного управління молоді cім’ї та спорту така, що вам можуть зателефонувати в будь який момент і запропонувати путівку для дитини буквально за кілька днів до від’їзду. І за цей час вам потрібно буде не тільки зібрати дитину, але ще й пройти обстеження в санепідемстанції. Та обов’язково взяти довідку від лікуючого педіатра про те, на які медичні припарати у вашої дитини алергія. Думаю, що в будь якому випадку потрібно погоджуватись. При цьому слід пам’ятати, що якщо ваша сім’я належить до категорії малозабезпечених, то путівка на оздоровлення вашої дитини в таборі обласного значення вам надається безкоштовно, також безкоштовні путівки можуть надаватись дітям із більш заможних родин при умові, що вони належать до категорії особливо обдарованих дітей, тобто є призерами обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, змагань та олімпіад.
Такі дитячі оздоровчі табори є практично в кожній області України. Їх зміни формуються за інтересами дітей, інколи вам можуть запропонувати оплатити якусь незначну суму на витрати по путівці. Це може бути в межах 100 – 200 грн, до цієї суми входить і транспортування дитини з дому до табору безпосередньо, і їх супровід відповідальною за життя та здоров’я дитини особою. Рекомендую батькам особисто познайомитись із супроводжуючою особою, та конкретно вирішити питання транспортування дитини як в одну, так і в зворотню сторони, а також попередити про те, що ваша дитина може погано переносити дорогу, або вона приймає якісь припарати в точно зазначений термін ( це для дітей – діабетиків, асматиків і т. д.) . Чому я так наголошую на цьому, бо знаю з практики особистих знайомих, коли дітей працівники управління довозили до обласної автостанції і далі і залишали на призволяще, показавши їм в кращому випадку платформу звідки відправляється автобус.
Переваги такого відпочинку незаперечні. По перше режим, свіже повітря, маса нових знайомих, колектив і обов’язково дисципліна. Рухливий спосіб життя, інтенсивне його насичення різними видами діяльності: тут і ранкова руханка, і туристичні походи, і конкурс пісні чи танцю, і дефіле у платтях із простеней, та зачісок із найдовного та найкоротшого волосся. А головне - тут життя без телевізора, комп’ютера, та збалансований режим харчування.
Що стосується елітних таборів типу « Молодої гвардії» чи «Артек», то хочу відверто сказати, що це задоволення не з дешевих, і процедура отримання путівок туди щороку змінюється. Тому про направлення дітей у ці оздоровчі табори краще говорити безпосередньо із начальником обласного управління в справах сім’ї молоді та спорту.
Ще один важливий нюанс. До честі Міністерства сім’ї молоді та спорту в таких оздоровчих таборах ( в елітних в тому числі) проводяться зміни для дітей – інвалідів. Це дуже важливо, бо там з ними працюють не тільки вихователі, але й соціальні психологи, а ще це дає можливість спілкування дітей із такими ж як і вони хворими, і дуже часто саме через ці табори діти позбавляються не просто комплексу ущемленості, але й відчуття самотності.