Ще раз про оздоровлення дітей!

Якщо у вашої дитини не хронічна форма захворювання, або є надія, що з віком  укріпивши організм дитина зможе побороти недугу, якщо дитина не відчуває дискомфорту в звичайній школі, якщо за періодом загострення хвороби, наступає ремісія, то дитячий санаторій  вам підійде найбільше.

Цікаво те, що такі санаторії є як обласного, так і загально державного значення.

Що стосується обласних дитячих санаторіїв,  то одним із кращих в області для лікування артритів, сколіозів, ДЦП, поліомієліту, остерохондрозів, та інших захворювань опорно – рухового апарату, неврологічних  недуг дітей здавна вважався Заліщицький дитячий санаторій.  Для лікування дихальної системи, а також органів травлення, нирок  варто обрати Бережанський дитячий санаторій, а для дітей схильних до захворювнь бронхів, легень є  Яблунівський дитячий санаторій.

Лікуються тут діти без відриву від навчання. Система процедур  побудована так, щоб діти могли сумістити отримання якісної освіти та якісного лікування.  Тут особливий підхід до кожної дитини. В залежності від форми захворювання дитина може знаходитись на лікуванні  як 24 дні, так і цілу шкільну чверть, а при необхідності навіть шкільне півріччя.  Не є таємницею  те, що діти сироти, та позбавлені батьківської опіки інколи тут проводять цілий шкільний рік.

Ефективність такого лікування  очевидна і доведена не одним поколінням наших співвітчизників.  Але при виборі  санаторно – курортного лікування дитини в дитячому санаторії потрібно зважити на те, що діти там знаходяться самостійно без батьків, в деяких з них є навіть дошкільні групи, що навчальна година триває 35 а не 45 хвилин, що дитина повинна бути достатньо свідома того, що їй самостійно потрібно ходити на процедури і обов’язково пройти повний курс лікування, адже від цього залежить її самопочуття та й майбутнє загалом.

Якщо ви зважились, то далі ваш шлях лежить до районої дитячої поліклініки, там оформляєте санаторно – курортну картку, проходите обстеження в санстанції та отримавши путівку їдете на місце. Важливо пам’ятати, що в деяких санаторіях з метою покращення харчування дитини в вас можуть попросити довідку із Фонду соціального страхування про те що ви є платником податку в цей Фонд.  Думаю потратити на це годину часу до від’їзду варто, тоді ви точно знатимете, що вашій дитині забезпечене п’ятиразове харчування .

Що ж власне до путівок загальнодержавного призначення, то хочу сказати, що за часів радянської влади на Україні побудували казкове оздоровче містечко на південному березі Криму в Євпаторії. Є такіж дитячі санаторії і в Одесі і десь в Закарпатті, та процедура оформлення документів у всіх випадках однакова. Вам потрібно написати заяву на оздоровлення дитини в обласній дитячій поліклініці із зазначенням профілю захворюваності . Не переживайте, якщо путівки вам дістануться не влітку. Матеріальна база цих санаторіїв така, що в зимку там працюють басейни з морською водою, та салярії. Знову ж таки, там діти мають можливість навчатись і зі змістом проводити свій вільний час. В залежності від вмістимості вашого гаманця дитина зможе побувати на різноманітних екскурсіях, виставах та кіно.

  Всі путівки в цьому випадку є безкоштовними,  але просто на путівці вказано суму благодійного внеску, від нього не звільняються ні діти – інваліди, ні чорнобильці. Ці кошти варто заплатити, бо за рахунок них ваші діти отримуватимуть свіжі овочі та фрукти незалежно від пори року.

Що ж стосується витрат, то окрім кишенькових грошей для дитини, вам потрібно передбачити витрати на дорогу. Пам’ятайте, що діти – інваліди мають право пільгового переїзду. Пільгами користуються також супроводжуючі їх особи.